ΓΗΠΕΔΟ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ

Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2008

ΑΕΚ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ : Μόνη πρώτη η ΑΕΚ

Το σημερινό (15/11) 2-0 της δεύτερης ομάδας της ΑΕΚ επί του Πανσερραϊκού στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος έδωσε την κορυφή στην ομάδα του Χριστόφορου Κόλα. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τους "κιτρινόμαυρους" και έβδομη συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα. Στο πρώτο λεπτό του αγώνα ο Αλεξανδρόπουλος με σουτ έκανε το 1-0, ενώ στο δεύτερο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου έκανε το 2-0 ο Νίκολτσης. Να σημειώσουμε, ότι η ΑΕΚ δεν είχε ούτε ένα ποδοσφαιριστή από την πρώτη ομάδα…

ΑΕΚ: Μοσχονάς, Τρίψας Γ, Τσαμουρλίδης, Ζιάμπαρης, Καλαμιώτης, Πούρνος (46΄ Αχίμαστος), Μουστάκης, Παπαδόπουλος, Μηνάς (89’ Καλογέρης), Ντούμος (46’ Νικόλτσης), Αλεξανδρόπουλος (62’ Μαυροβασίλης)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Βαρσαμάκης, Παπάζογλου, Ανάκογλου, Λιάρας, Χιακάς, Παπαδόπουλος Κ (64’ Σερέκας), Παναγιωτίδης, Βλαχόπουλος, Τριανταφύλλου, Θελεμπής (55’ Σιδηρόπουλος), Παπαδόπουλος Γ.